2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

Πυθαγόρα 22, 185 33 Πειραιά. Τηλ.: 210 4174561

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πραγματοποιήθηκε στις 31 Μαΐου στο Δημαρχείο της Νίκαιας, η βράβευση για τον Διαγωνισμό Γυμνασίων "Πειραματίζομαι και Ανακαλύπτω 2018" , που συνδιοργάνωσαν τα ΕΚΦΕ Νίκαιας και Καλλίπολης.
Το σχολείο μας αρίστευσε και απέσπασε το 3ο βραβείο. Στο Διαγωνισμό συμμετείχαν 21 σχολεία από τον Πειραιά. Οι μαθητές που αντιπροσώπευσαν το σχολείο μας ήταν :

1) Καλλίνικος Κωνσταντίνος
2) Καραμάνης Βασίλειος
3) Μαριάνου Χριστιάννα
4) Παπαδόπουλος Ιωάννης
5) Πειρουνάκη Αλεξάνδρα ( αναπληρωματική)

Συγχαρητήρια στα παιδιά και πάντα επιτυχίες!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ανακοινώθηκαν στις 15 Μαΐου τα αποτελέσματα του Πανελληνίου διαγωνισμού Φυσικής "Αριστοτέλης 2018".
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που έλαβαν μέρος και ιδιαίτερα σε όσους κατάφεραν να πρωτεύσουν, οι οποίοι και είναι:

Από την Α' Γυμνασίου :

1) Γκανέτσος Ηλίας, 2ο βραβείο Αριστείας
2)Μανδαλοπούλου Χριστίνα, 3ο βραβείο Αριστείας
3)Ραβδάς Γεώργιος, Εύφημο μνεία

Από την Γ' Γυμνασίου :

1)Πειρουνάκη Αλεξάνδρα, 3ο βραβείο Αριστείας
2)Καλλίνικος Κωνσταντίνος, Εύφημο μνεία
3)Παπαδόπουλος Ιωάννης, Εύφημο μνεία
4)Καραμάνης Βασίλειος, Εύφημο μνεία

Θερμές ευχαριστίες στην κ. Παπαλεκάκου που συνόδευσε τους μαθητές μας στον διαγωνισμό

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ